Куп на Србија

Црвена звезда го победи Партизан во финалето од Купот на Србија и ја освои двојната круна (ВИДЕО)

Црвена звезда со 2-1 го победи Партизан во финалето од Купот на Србија и ја одбрани двојната круна, Александар Катаи беше херојот на црвено-белите, тој беше стрелец на двата гола. 

Откако го освои српското првенство, Црвена звезда беше најдобра и во купот на оваа земја. Две години по ред црвено-белите ја освојуваат двојната круна.
 
Александар Катаи во 26. минута постигна прекрасен гол за водство на Црвена звезда од 1-0.
 
Во 62. минута Урошевиќ го изедначи резултатот на 1-1, но десет минути подоцна Катаи постигна нов гол за победа на Звезда од 2-1.
 
 
 
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе