Петта титула по ред

Црвена звезда е шампион на Србија, и голманот Борјан даде гол! (ВИДЕО)

Црвена звезда ја освои петтата шампионска титула по ред, вкупно 33. во клупската историја откако денеска на свој терен го совладаа Вождовац со 3-1 и завршија со два бода пред Партизан. 

Резултатот го отвори Катаи во 40. минута, а по девет минути игра во вториот дел Иваниќ постигна гол за 2-0. Во 67. минута Вождовац намали преку Милојевиќ на 2-1.
 
Во самиот финиш од мечот Црвена звезда доби пенал, а одлуката падна голманот Борјан да го изведе ударот од белата точка. Тој успешно ја заврши работата, даде гол по што славјето можеше да почне.
 

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе