Македонецот не тагува многу по пропаднатиот трансфер

Чурлинов стрелец за Штутгарт против Цирих (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Македонија, Дарко Чурлинов постигна гол за Штутгарт на пријателскиот натпревар против Цирих.

Дарко Чурлинов минатата сезона ја одигра на позајмица во Шалке и помогна клубот од Гелзенкирхен да обезбеди промоција во Бундеслигата. Македонецот изрази желба да продолжи да го носи „синиот“ дрес, но двата клуба не успеаја да најдат заеднички јазик и тој се врати во Штутгарт.

И додека неговата иднина е неизвесна, Дарко Чурлинов се фокусира само на тоа како да го прикаже најдоброто од себе и денеска постигна гол за популарните „шваби“ на тест натпреварот против Цирих.

Македонецот стреалаше прецизно по земја во 69. минута за пресврт и водство од 2-1 на Штутгарт, во меч кој на крајот заврши со резултат 3-2.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе