Македонецот не тагува многу по пропаднатиот трансфер

Чурлинов стрелец за Штутгарт против Цирих (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Македонија, Дарко Чурлинов постигна гол за Штутгарт на пријателскиот натпревар против Цирих.

Дарко Чурлинов минатата сезона ја одигра на позајмица во Шалке и помогна клубот од Гелзенкирхен да обезбеди промоција во Бундеслигата. Македонецот изрази желба да продолжи да го носи „синиот“ дрес, но двата клуба не успеаја да најдат заеднички јазик и тој се врати во Штутгарт.

И додека неговата иднина е неизвесна, Дарко Чурлинов се фокусира само на тоа како да го прикаже најдоброто од себе и денеска постигна гол за популарните „шваби“ на тест натпреварот против Цирих.

Македонецот стреалаше прецизно по земја во 69. минута за пресврт и водство од 2-1 на Штутгарт, во меч кој на крајот заврши со резултат 3-2.

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе