Напаѓачот се сели во Белгија

Чурлинов е пред заминување од Штутгарт, Македонецот се договорил со Андерлехт

Медиумите од Германија пренесуваат дека Дарко Чурлинов е пред заминување од Штутгарт, Македонецот договорил петгодишна соработка со Андерлехт.

Дарко Чурлинов имаше добри подготовки со Штутгарт, постигна гол во Купот на Германија, но се чини дека нема да продолжи со клубот од „Мерцедес Бенц“ Арена.

Како што пренесува Скај Германија, Македонецот со Андерлехт договорил петгодишна соработка и договор до 2027 година.

Клубот од Белгија сега треба да пронајде дил со Штутгарт, се говори за трансфер помеѓу 4 и 5 милиони евра.

Барнли од Англија исто така пројавува интерес за услугите на Македонецот, но тимот предводен од Компани не сака да плати повеќе од 3 милиони евра.

Шалке исто така сакаше да го задржи Дарко Чурлинов по успешната позајмица, но клубот од Гелзенкирхен не можеше да ја плати сумата која ја побара Штутгарт.

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе