Зделка од 120 милиони евра

Челси во јануари ќе понуди играчи и пари за да го ангажира Рафаел Леао

Челзи во зимскиот преоден рок ќе се обиде да го ангажира Рафаел Леао, се говори дека „сините" се подготвени да одвојат 120 милиони евра за услугите на Португалецот.

Подолго време се пишува дека Челси веќе го има договорено Кристофер Нкунку од РБ Лајпциг, но „сините“ и понатаму се во потрага на засилувања за нападот и Рафаел Леао е на врвот на списокот со желби.

Последните информации велат дека директор на Челси разговорал со Португалецот и му го објаснил проектот на новиот сопственик Тод Боли. Напаѓачот исто така почнал да развива пријателство со дел од членовите на „сините“.

Се шпекулира со предлог од 120 милиони евра, односно Челси да понуди играчи како Армандо Броја, Кристијан Пулишиќ или Хаким Зијеш и определена сума на пари.

Целата ситуација внимателно ја следи и Манчестер Сити, кој не донесе директна замена за Рахим Стерлинг.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе