Лекарските прегледи биле извршени во тајност

Челси веќе го има првото засилување за 2023

Според пишувањата на Билд, Кристофер Нкунку во тајност одработил лекарски прегледи со Челси во Франкфурт, напаѓачот на РБ Лајпциг се најавува како ново засилување на „сините" во 2023 година.

Како што пренесува Билд, на крајот од август, претставници на Челси се сретнале со Кристофер Нкунку, на играчот исто така му биле извршени кардиолошки прегледи во присуство на доктор на „сините“.

Двете страни не сакале да се крене голема прашина, па средбата се случила на неутрален терен во Франкфурт и се било во голема тајност.

Билд додава дека ова е подготовка на терен за трансфер следната година, се верува дека во договорот на Кристофер Нкунку има откупна клаузула од 60 милиони евра која се активира летото во 2023.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе