Челси

Челси потврди, договорен е трансферот на Кукуреља

Челси и официјално потврди дека постигнале договор со Брајтон за трансфер на Марк Кукуреља. 

Веќе нема дилеми, стигна потврда и од Челси, бекот Марк Кукуреља е нов фудбалер на сините.
 
„По бројните информации во медиумите оваа недела, можеме да потврдиме дека е постигнат договор со Брајтон за Марк Кукуреља“, стои во соопштението на Челси.
 
Тој веќе ги помина и медицинските тестови и можно е да биде во комбинација веќе за утрешниот меч против Евертон.
 
Челси на Брајтон ќе му плати 55 милиони фунти плус 7 милиони фунти во бонуси.
 
Во спротивен правец ќе замине Леви Ковил кој ќе игра на позајмица во Брајтон до крајот на оваа сезона.
 
„Можам да кажам дека Марк е фантастичен фудбалер кој може да игра на повеќе позиции“, изјави Томас Тухел.
 
Со доаѓањето на Кукуреља се очекува да се забрза и заминувањето на Алонсо кој наскоро треба да потпише за Барселона.

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе

Влијанието на корупцијата врз економијата е значајно. Корупцијата може да доведе до неефикасност и погрешна распределба на ресурсите, да ги обесхрабри странските инвестиции и да ја поткопа конкурентноста на фирмите.

повеќе

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе