Челси

Челси потврди, договорен е трансферот на Кукуреља

Челси и официјално потврди дека постигнале договор со Брајтон за трансфер на Марк Кукуреља. 

Веќе нема дилеми, стигна потврда и од Челси, бекот Марк Кукуреља е нов фудбалер на сините.
 
„По бројните информации во медиумите оваа недела, можеме да потврдиме дека е постигнат договор со Брајтон за Марк Кукуреља“, стои во соопштението на Челси.
 
Тој веќе ги помина и медицинските тестови и можно е да биде во комбинација веќе за утрешниот меч против Евертон.
 
Челси на Брајтон ќе му плати 55 милиони фунти плус 7 милиони фунти во бонуси.
 
Во спротивен правец ќе замине Леви Ковил кој ќе игра на позајмица во Брајтон до крајот на оваа сезона.
 
„Можам да кажам дека Марк е фантастичен фудбалер кој може да игра на повеќе позиции“, изјави Томас Тухел.
 
Со доаѓањето на Кукуреља се очекува да се забрза и заминувањето на Алонсо кој наскоро треба да потпише за Барселона.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе