Челси

Челси потврди, договорен е трансферот на Кукуреља

Челси и официјално потврди дека постигнале договор со Брајтон за трансфер на Марк Кукуреља. 

Веќе нема дилеми, стигна потврда и од Челси, бекот Марк Кукуреља е нов фудбалер на сините.
 
„По бројните информации во медиумите оваа недела, можеме да потврдиме дека е постигнат договор со Брајтон за Марк Кукуреља“, стои во соопштението на Челси.
 
Тој веќе ги помина и медицинските тестови и можно е да биде во комбинација веќе за утрешниот меч против Евертон.
 
Челси на Брајтон ќе му плати 55 милиони фунти плус 7 милиони фунти во бонуси.
 
Во спротивен правец ќе замине Леви Ковил кој ќе игра на позајмица во Брајтон до крајот на оваа сезона.
 
„Можам да кажам дека Марк е фантастичен фудбалер кој може да игра на повеќе позиции“, изјави Томас Тухел.
 
Со доаѓањето на Кукуреља се очекува да се забрза и заминувањето на Алонсо кој наскоро треба да потпише за Барселона.

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе