Премиерлига

Челси одигра само реми со Лестер

Челси и Лестер одиграа 1-1, домаќините доминираа во текот на целиот меч па не може да бидат задоволни со ремито, со ист резултат заврши и дуелот меѓу Астон Вила и Барнли. 

Уште на самиот старт од мечот се случи студен туш на Стемфорд Бриџ откако Медисон постигна убав гол од далечина за водство на Лестер од 1-0.
 
Во 34. минута по асистенција од Рис Џејмс, Алонсо погоди со волеј за 1-1.
 
До крајот на мечот Челси имаше многу шанси за комплетен пресврт и победа, но сите тие останаа неискористени.
 
Челси имаше 20 шута, даде еден гол, а Лестер од два шута даде еден гол.
 
1-1 заврши и мечот меѓу Астон Вила и Барнли. Гостите водеа со гол на Барнс од пред крајот на првото полувреме, домаќините израмнија преку Буендиа на стартот од вториот дел.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе