Последен ден од преодниот рок

Челси и Барселона постигнаа договор, Обамејанг се враќа во Лондон

Пјер Емерик Обамејанг во последниот ден од преодниот рок ќе потпише за Челси, во Барселона се сели Маркос Алонсо. 

Под притисок на времето, Барселона и Челси се договорија за трансфер на Обамејанг.
 
Челси ќе плати 14 милиони евра, плус ќе го даде Маркос Алонсо на Барселона.
 
Обамејанг ќе потпише двегодишен договор, со можност и за трета сезона.
 

 

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе