Премиерлига

Челси го победи Евертон, еден од директните ривали за топ 4 (ВИДЕО)

Челси со автогол и гол од пенал успеа да го победи Евертон со 2-0 и за момент се одлепи на четвртата позиција на табелата. 

Челси продолжува да бележи одлични резултати под водство на Томас Тухел, овој пат нивен пациент беше Евертон, директен ривал за пласман во топ четири.
 
Резултатот беше отворен во 31. минута кога несреќниот Годфри си постигна автогол за водство на Челси од 1-0.
 
А во 65. минута Пикфорд направи прекршок за пенал кој го реализираше Жоргињо и ги постави конечните 2-0.

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе