Премиерлига

Челси брзо се врати на четвртата позиција, лесна победа над Ватфорд (ВИДЕО)

Челси за момент ја загуби четвртата позиција од Манчестер јунајтед но сините брзо се вратија на неа откако со 3-0 го победија Ватфорд. 

Тимот на Френк Лампард доминираше во текот на целиот меч, постојано напаѓаше и сосема заслужено дојде до трите бода кои му беа потребни за рехабилитација од поразот во претходното коло.
 
Серијата ја отвори Жиру со гол во 28. минута. Во финишот од првиот дел Пулишиќ беше фаулиран во шеснаесетникот на Ватфорд, а прецизен реализатор на најстрогата казна беше Вилијан за водство од 2-0 на Челси.
 
Конечниот резултат беше поставен дури во судиското продолжение од мечот кога Баркли постигна убав гол за 3-0.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе