Премиерлига

Цел меч за Алиоски против Астон Вила, убедлива победа на Лидс (ВИДЕО)

Лидс со убедливи 3-0 победи на гостувањето кај Астон Вила, сите три погодоци беа дело на напаѓачот Патрик Бамфорд, нашиот Алиоски беше стартер на мечот и ги одигра сите 90 минути. 

Лидс ја спушти Астон Вила на земја, им го нанесе првиот пораз оваа сезона и тоа убедлив триумф на нивниот терен.
 
Ѕвезда на вечерта беше Патрик Бамфорд кој ги постигна сите три голови. Резултатот го отвори по десет минути игра во второто полувреме, а погоди и во 67. и 74. минута.
 
Нашиот репрезентативец, Езгјан Алиоски го одигра целиот натпревар.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе