Премиерлига

Брентфорд го понижи Манчестер јунајтед, дебакл на црвените ѓаволи (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 4-0 загуби на гостувањето кај Брентфорд и првпат откако Премиерлигата е во овој формат тие стартуваат со два порази по првите две кола. 

По поразот на домашен терен од Брајтон, Манчестер јунајтед денеска доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд.
 
Тешкиот пораз на Манчестер јунајтед го најави Дасилва кој со шут од далечина погоди за 1-0, катастрофална интервенција на Давид Де Хеа.
 
Само осум минути подоцна нова грешка на Манчестер јунајтед, овојпат погоди Јенсен за предност од 2-0.
 
Во 30. минута Ми зголеми на 3-0, а само пет минути подоцна Мбуемо погоди за конечни 4-0.
 
Манчестер јунајтед во следното коло игра против Ливерпул.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе