СП 2022

Боксерот Канело му се извини на Меси за заканите: Секој ден учиме нешто ново

Пред неколку дена Канело Алварез му се закани на Лео Меси откако Аргентинецот шутна мексикански дрес во соблекувалната по победата над Мексико, боксерот сега се извини. 

По победата над Мексико, Меси шутна дрес на мексиканската репрезентација кој беше на подот. Не беше намерно, Лео сакаше само да ја соблече копачката и го удри дресот.
 
Но, Канело тогаш реагираше и преку социјалните мрежи му порача на Меси да го моли Бог да не се сретнат.
 
Брзо потоа на социјалните мрежи се јавија другарите на Меси, Фабрегас и Агуеро кои му објаснија на Канело дека тоа што се случи во соблекувалната е многу нормално. Сите ги фрлаат дресовите на земја, и своите и противничките кои ги земале, па се собираат и одат на перење.
 
Канело откако ја олади главата, денеска му се извини на Меси за заканите.
 
„Овие денови бев понесен од пасијата и љубовта која ја чувствувам за мојата земја и тоа предизвика да дадам коментари кои воопшто не беа на место, поради тоа се извинувам на Меси и на Аргентинците. Секој ден учиме по нешто ново и овојпат редот беше на мене“, напиша Канело.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе