Ла Лига

Блесок од седум минути на Барселона за убедлива победа над Виљареал (ВИДЕО)

Барселона им се врати на победите откако со 3-0 го совлада Виљареал, резултат остварен уште во првото полувреме, Роберт Левандовски беше играч на мечот. 

По ремито со Интер и поразот од Реал Мадрид, Барселона дојде до триумф. Момците на Чави одиграа одлично прво полувреме во кое постигнаа три гола, а во вториот дел ги сочуваа.
 
Сите три погодоци беа постигнати во време од седум минути, од 31 до 38 минута.
 
Роберт Левандовски во 31. минута постигна прекрасен погодок откако исфрли двајца играчи на Виљареал.
 
 
Четири минути подоцна Левандовски повторно даде убав гол, овојпат со шут од далечина.
 
 
Во 38. минута Ансу Фати ги постави конечните 3-0.
 

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе

Влијанието на корупцијата врз економијата е значајно. Корупцијата може да доведе до неефикасност и погрешна распределба на ресурсите, да ги обесхрабри странските инвестиции и да ја поткопа конкурентноста на фирмите.

повеќе

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе