Играчот на Шкендија ја помина границата

Билали шутна легнат фудбалер на Академија Пандев (ВИДЕО)

Фудбалерот на Шкендија, Сабит Билали се исклучи во судиското продолжение и неспортски удри фудбалер на Академија Пандев по што заслужено доби црвен картон. 

Шкендија на свој терен одигра само 1-1 против Академија Пандев. Резултатот роди нервоза кај домашните фудбалери, а границата ја премина Билали кој со нога удри гостински играч кој лежеше на теренот. За овој потег тој заработи директен црвен картон.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе