Бараж за мундијалот во Катар

Без Балотели и со двајца нови Бразилци, Манчини го објави списокот за дуелот со Македонија

Роберто Манчини повика дури 33 фудбалери за баражот за мундијалот во Катар и пресметката со Македонија, селекторот на Италија реши да не смета на Марио Балотели и во составот вметна двајца нови Бразилци.

„Аѕурите“ ги открија адутите за дуелот против Македонија на 24. март и баражот за Светското првенство. Роберто Манчини повика дури 33 фудбалери, од поширокиот список извиси Марио Балотели, а шанса добија двајца нови Бразилци, Жоао Педро и Луиз Фелипе.

Мануел Локатели доби повик и покрај тоа што е позитивен на ковид-19, а уште едно големо отсуство е тоа на Федерико Бернардески.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе