Ла Лига

Бензема двапати промаши пенал, но Реал Мадрид ја победи Осасуна (ВИДЕО)

Реал Мадрид со трите бода се враќа од гостувањето кај Осасуна откако победи со 3-1, ова не беше ден на Карим Бензема кој двапати промаши пенал. 

Реал Мадрид направи уште еден чекор кон титулата во Примера откако ги освои трите бода и од гостувањето кај Осасуна.
 
Кралскиот клуб поведе со гол на Алаба во 12. минута, но само минута подоцна Будимир изедначи на 1-1.
 
Пред самиот крај а првото полувреме, Асенсио го врати водството на Реал Мадрид, овојпат од 2-1.
 
Во вториот дел во рок од седум минути Карим Бензема успеа да промаши два пенали. Во 52. и 59. минута, двапати му одбрани голманот Ерера.
 
Но, Реал Мадрид беше далеку подобар противник во овој меч, а триумфот го завери Лукас Васкез во 96. минута од натпреварот поставувајќи ги конечните 3-1.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе