Португалскиот клуб потврди

Бенфика му го продаде Рубен Диас на Манчестер Сити за 71,6 евра и си купи играч од англискиот клуб

Бенфика потврди дека постигнале договор со Манчестер Сити за продажба на Рубен Диас, во спротивен правец оди Николас Отаменди. 

Бенфика и Манчестер Сити си подадоа рака. Португалскиот клуб информираше дека е постигнат договор и ги објави деталите.
 
Манчестер Сити ќе плати 68 милиони евра плус дополнителни 3,6 милиони евра во бонуси.
 
Фудбалерот треба да ги помине медицинските тестови, да ги договори личните услови со Сити и да го комплетира трансферот. Сето се очекува да биде формалност.
 
Како независен трансфер од претходниот, централниот дефанзивец, Николас Отаменди од Манчестер Сити се сели во Бенфика за сума од 15 милиони евра.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе