Напаѓачот нема да игра против Еибар

Барселона се врати на тренинг, Меси остана на одмор

Барселона и Куман без Лео Меси ќе бркаат победа против Еибар, напаѓачот доби продолжен одмор и ќе остане уште неколку дена во Аргентина.

По четири слободни дена, фудбалерите на Барселона денеска ги почна подготовките за дуелот со Еибар на Камп Ноу, а најголемо изостанување беше она на Лео Меси.

Од таборот на „каталонците“ брифираат дека фудбалерот добил продолжен одмор и ќе се стави на располагање по натпреварот со Еибар во вторник.

По триумфот над Ваљадолид, Лео Меси се качи во приватен авион и замина дома во Аргентина за Божиќните празници. Тој ќе остане во родниот Росарио уште неколку дена и ќе се пријави на тренинг на стартот од новата година.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе