Барселона

Барселона потврди, Дембеле останува до 2024 година (ВИДЕО)

Барселона и Усман Дембеле си подадоа рака за соработка и за следните две години, до 30 јуни 2024 година. 

Барселона соопшти дека постигнале согласност со Дембеле за нов договор.
 
„ФК Барселона и фудбалерот Усман Дембеле се договорија за соработка до 30 јуни 2024 година“, стои во соопштението на клубот.
 
Погледнете како Дембеле го најави новиот договор:

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе