Пријателски натпревар

Барса шест пати ја тресеше мрежата на Пумас на трофејот Гампер (ВИДЕО)

Барселона со убедливи 6-0 го победи мексиканскиот тим Пумас на „трофејот Жоан Гампер“, деби гол постигна Роберт Левандовски. 

Во првите 20 минути веќе беше полна мрежата на Пумас. Левандовски уште во третата минута ја почна серијата погодоци, а две минути подоцна Педри даде гол за 2-0, во 10. минута Дембеле зголеми на 3-0, а брзо потоа Педри даде уште еден гол за 4-0. Резултат со кој заврши првото полувреме.
 
Во второто полувреме голови дадоа Обамејанг и Френки де Јонг за конечен резултат од 6-0. Одличен резултат за Барселона во пресрет на почетокот на новата сезона.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе