Примера

Барса никако да му даде гол на Димитриевски, Македонецот повторно ги фрустрираше „каталонците“ (ВИДЕО)

Столе Димитриевски на трет меч во низа ја сочува мрежата против Барселона и помогна Рајо да стигне до 0-0 и бод на гостувањето на Камп Ноу.

Избраниците на Чави делуваа разиграно на подготовките, но Столе Димитриевски уште еднаш ги фрустрираше „каталонците“.

Откако на претходните два натпревари помеѓу Рајо и Барселона не прими гол, Македонецот и вечерва не дозволи неговата мрежа да биде затресена.

А и кога голманот беше совладан, дефанзивците расчитуваа, па Барса мораше да се помири со бод. Домаќините на крајот можеа да останат и со празни раце, но Тер Штеген фантастично реагираше, а потоа и голот на Фалкао беше поништен поради офасајд.

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе