Постигнат е договор со Лион

Барса ќе му ја исполни желбата на Куман, Депај до крајот на неделава пристигнува на Камп Ноу

Мемфис Депај ќе биде новата 9-ка на Барселона, Холанѓанецот ќе се пресели на Камп Ноу во трансфер вреден 25 милиони евра, плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

До крајот на неделата, Мемфис Депај ќе стане ново засилување за Роналд Куман, ова го пренесе холандскиот весник „Де Телеграф“. Барселона и Лион постигнале договор за трансфер вреден 25 милиони евра, плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

Лаутаро Мартинез беше прва желба на „каталонците“ но коронавирус кризата и огромната дупка во буџетот ја направи оваа зделка невозможна. Интер за услугите на Аргентинецот бара 90+ милиони евра, сума која Барса не може ниту пак сака да ја плати.

Па Мемфис Депај ќе биде новата 9-ка на Барселона, играч кој Роналд Куман добро го познава и го побара како засилување откако седна на тренерското столче на Камп Ноу.

Дали и Грција треба да престане да ја смета бугарската фашистичка окупација за време на Втората светска војна како вистинска окупација?, прашува поранешниот грчки министер за надворешни работи – потписник на Преспанскиот договор со Македонија, во колумна за Балканеу. Колумната ја пренесуваме во целост и со автентичните фрази.

повеќе

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе