Постигнат е договор

Барнли и Штутгарт си подадоа рака, Македонецот се сели во Англија

Преговорите меѓу Барнли и Штутгарт завршиле успешно, македонскиот репрезентативец , Дарко Чурлинов се сели во англискиот клуб. 

Новинарот на „Скај Спорт“, Флоријан Плетенберг тврди дека работата е завршена и Чурлинов ќе стане нов играч на Барнли.
 
Главната причина е новиот тренер на Барнли, Винсент Компани кој инсистирал да биде донесен Чурлинов во неговиот тим.
 
Сумата која ќе ја плати Барнли за Македонецот е повеќе од 5 милиони евра со се бонуси.
 
Чурлинов сега ќе се упати кон Англија да го комплетира трансферот во Барнли.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе