Македонецот започнува нова авантура во Англија

Барнли го потврди трансферот на Чурлинов, Компани вели: Добивме офанзивец кој е неверојатен работник на теренот

Барнли го потврди трансферот на Дарко Чурлинов од Штутгарт, Македонецот стави потпис на четиригодишен договор со клубот од „Трф Мур".

Дарко Чурлинов започнува нова авантура и се сели во Англија, попладнево пристигна официјална потврда за неговиот трансфер во Барнли.

„Барнли е задоволен што може да потврди дека го ангажираше Дарко Чурлинов од Шалке, играчот стави потпис на четиригодишен договор“ – гласеше известувањето.

За ангажманот на Македонецот, тренерот Винсент Компани вели: „ Дарко е офанзивно ориентиран играч и неверојатен работник. Имаме добар однос со Штутгарт па успеавме да го донесеме ова младо перспективно момче“.

„Среќни сме што тој ќе биде дел од иднината на клубот и со нетрпение чекаме да го интегрираме во тимот“.

За трансферот на „Трф Мур“, Дарко Чурлинов рече: „Возбуден сум што пристигнав тука, едвај чекам да почнам да играм. Нема времe за губење, со нетрпение го чекам првиот натпревар“.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе