Откако слета во Истанбул

Барди: Во Трабзон дојдов да си го остварам сонот, да заиграм во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди слета во Истанбул за да го комплетира трансферот од Леванте во Трабзонспор. 

Енис Барди во текот на денот треба да ги помине медицинските тестови и да стави потпис на договор со турскиот шампион.
 
Тој веднаш по слетувањето на аеродромот во Истанбул, на новинарите им рече дека пристигнал во Трабонспор за да си го оствари сонот, да игра во Лигата на шампионите.
 
„Среќен сум што ќе бидам дел од шампионски тим. Останува да ги средиме последните детали, па да се видам со новиот тренер и новите соиграчи. Во Трабзонспор дојдов да си го остварам сонот за настап во Лигата на шампионите“, изјави Барди.

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе