Дали Премиерлигата е неговата следна дестинација?

Барди станува атрактивен за премиерлигашите, уште еден клуб од Англија загриза за него

Со одличните паритии за Леванте, Барди го навлече вниманието на себе па сега е трансфер желба на неколку клубови, последен во трката се приклучува Фулам. 

Новиот премиерлигаш, Фулам го посакува Барди во својот тим, тие веќе испратиле понуда од 11 милиони фунти.
 
Најверојатно оваа понуда веднаш ќе биде одбиена од Леванте, бидејќи нивниот став е дека нема да прифатат сума помала од 25 милиони евра.
 
Претходно се шпекулираше дека Арсенал е заинтересиран за Барди и е подготвен да понуди околу 20 милиони евра.
 
Леванте од продажбата на Барди секако ќе направи профит бидејќи го купи од Ујпешт за само 1,5 милиони евра. Тој во договорот со шпанскиот клуб има откупна клаузула од 50 милиони евра.

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе