Ла Лига

Барди ќе добие и трет тренер оваа сезона, Леванте му врачи отказ на Хави Переира

Поради лошите резултати, раководството на Леванте се реши да направи уште една тренерска смена, Хави Переира доби отказ. 

Сезоната ја почна Пако Лопез, но откако тргна лошо, Леванте го смени, на негово место го донесе Хави Переира кој не се покажа како подобро решение. Поминаа 15 кола а тимот се уште нема ниту една победа во Ла Лига и се наоѓа на дното.
 
Переира го водеше Леванте седум натпревари, не успеа да победи ниту еднаш, по што денеска му беше покажана излезната врата.
 
Тимот привремено ќе го води Алесио Лиши кој досега беше тренер на вториот тим на Леванте. Во меѓувреме ќе се бара ново тренерско име.
 

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе