Гол првенец за Македонецот оваа сезона во Ла Лига

Барди ги израдува Реал и Барса, мајсторски го совлада Облак и донесе водство за Леванте (ВИДЕО)

Енис Барди го постигна својот прв погодок во Ла Лига оваа сезона, Македонецот мајсторски го совлада Облак и донесе предност за Леванте против Атлетико Мадрид.

Енис Барди ги израдува Реал и Барса, Македонецот донесе водство за Леванте против лидерот Атлетико Мадрид. 

Хименез лошо процени една топка, домаќините тргнаа во транзиција, Де Фрутос го проигра Барди кој со лева го матираше Јан Облак за 1-0 во 17. минута. 

За фудбалерот од средниот ред ова беше прв погодок во Ла Лига оваа сезона.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе