Пријателски натпревар

Барди: Да ја завршиме годината со победа

Утре македонската фудбалска репрезентација го игра последниот меч за оваа година, на Националната Арена „Тодор Проески“ од 14 часот ја пречекуваме селекцијата на Азербејџан. 

Барди вели дека македонските фудбалери ќе нападнат за да дојдат до победа, тој сака со успех да се заврши годината.
 
„Фаворити во фудбалот денеска нема, на нас е да одиграме максимално добро, ја анализиравме средбата со Финска, треба да ги поправиме малите грешки што ги имавме, се надевам на позитивен резултат со Азербејџан. Противникот е физички силен, ние ќе ги нападнеме и сакаме да дојдеме до победа за поголема самодоверба и со успех да ја завршиме годината“, вели Барди.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе