Напаѓачот е „заробен“ во Баерн

Баерн Минхен не попушта, го чека Левандовски на подготовки

Директорот на Баерн Минхен, Оливер Кан вели дека нивниот став за иднината на Роберт Левандовски останува непроменет, тој нема да замине во Барселона.

И покрај големиот допринос за Баерн Минхен кои го имаше со многуте голови секоја сезона, германскиот клуб нема милост за Роберт Левандовски.
 
Полскиот напаѓач очајно сака да замине, но Баерн Минхен игра тврдо и не го пушта. 
 
Претходно Хасан Салихамиџиќ рече дека Лева ќе остане, а сега истото го потврди и Оливер Кан.
 
„Ситуацијата не е променета. Тој има договор до јуни 2023 година. Тука во Баерн ние го чекаме на првиот ден од подготовките“, изјави Кан.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе