Тим на годината според УЕФА

Баерн Минхен доминира во тимот на годината на УЕФА (ФОТО)

УЕФА го објави тимот на годината а во него очекувано најголем дел од фудбалерите се од Баерн Минхен кој ја освои титулата во Лигата на шампионите. 

Во тимот на годината на УЕФА, Баерн Минхен има дури пет фудбалери, Мануел Нојер, Алфнсо Дејвис, Џошуа Кимих, Тијаго Алкантара кој сега игра за Ливерпул и Роберт Левандовски.
 
Останатите се Вирџил ван Дајк, Серхио Рамос, Кевин Де Брујне, Нејмар, Меси и Роналдо.
 

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе