Седми гол оваа сезона

Бабунски постигна прекрасен гол со волеј за Ботев Враца (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Доријан Бабунски постигна прекрасен гол во бугарското првенство кој не беше доволен за неговиот тим да избегне пораз кај Ботев Пловдив. 

Бабунски не беше стартер на овој меч, влезе во игра во второто полувреме и успеа да го даде својот седми гол во првенството.
 
Македонецот постигна убав гол со волеј, но неговиот тим беше поразен од Ботев Пловдив со 2-1.
 

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе