Премиерлига

Атрактивна игра на Манчестер јунајтед и шоу на Бруно Фернандеш за лесна победа над Брајтон (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед без многу проблеми го совлада Брајтон со 0-3, избраниците на Оле Гунар Солшер прикажаа атрактивна игра а Бруно Фернандеш имаше свое шоу и два гола.

„Ѓаволите“ продолжуваат да притискаат за топ четири пласман откако вечерва прокнижија три бода на гостувањето кај Брајтон. Бруно Фернандеш имаше одлична партија и со два гола го предводеше Манчестер јунајтед до триумф од 0-3.

Резултатот го отвори младиот Мејсон Гринвуд во 16. минута. Дефанзивците на Брајтон му оставија многу простор, па напаѓачот умешно биеше на поблиската статива и ја затресе мрежата.

По половина час игра, гостите поведоа со 0-2. Погба асистираше а Бруно Фернандеш од врвот на шеснаесетникот погоди за дуплирање на предноста.

По пет минути игра во вториот дел беа решени сите дилеми. Матиќ одлично отвори контра, Гринвуд прекрасно го проигра Бруно Фернандеш а Португалецот со волеј биеше за 0-3.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе