Атанасов постигна два гола за Хајдук и со многу емоции ги посвети на неговиот починат пријател (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Јани Атанасов даде два гола во победата на Хајдук од 6-3 кај Локомотива во рамките од Купот на Хрватска. 

Атанасов во 51. минута постигна прекрасен гол со лоб од страна за водство на неговиот тим од 2-1. Македонецот погоди и во 66. минута.
 
 
Атанасов головите ги прослави со големи емоции, му ги посвети на неговиот прерано починат другар од кој пред само некој ден се прости преку социјалните мрежи.
 
 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jani Atanasov (@janiatanasov)

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе