Премиерлига

Астон Вила со гол во втората минута го победи Арсенал (ВИДЕО)

Арсенал со пораз се враќа од гостувањето кај Астон Вила, домаќинот победи со 1-0 со гол постигнат во втората минута од мечот. 

По асиситенција од Траоре, Воткинс во втората минута постигна гол за водство на Астон Вила од 1-0.
 
Во тие моменти никој не ни помислуваше дека тоа ќе биде единствениот гол на мечот, но така беше.
 
До крајот на средбата, особено во второто полувреме Арсенал се обидуваше да дојде до израмнување, но тоа беа јалови напади без посериозна шанса за гол.
 
Астон Вила можеше да дојде и до поголема победа доколку искористеше некоја од шансите кои и се укажаа по контра напади.
 

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе