Трето засилување за новата сезона

Астон Вила не се шегува, договори дефанзивец на Севиља кој има откупна клаузула од 80 милиони

Астон Вила е многу блиску до третото засилување за новата сезона, тимот предводен од Стивен Џерард го договори Диего Карлос од Севиља, кој има откупна клаузула од 80 милиони евра.

Популарните „вилани“ не трошат многу време кога е во прашање склопување на тимот за новата сезона.

Како прва одлука, Филипе Кутињо беше задржан и постигнат договор со Барселона за перманентен трансфер на Бразилецот. Астон Вила потоа успеа да ја доби битката за потписот на Бубакар Камара од Марсеј, а сега е потврдено и третото засилување.

Тимот предводен од Стивен Џерард соопшти дека начелно е постигнат договор за трансфер на Диего Карлос од Севиља.

Бразилецот важи за еден од подобрите дефанзивци во Шпанија и има откупна клаузула од 80 милиони евра. Во моментов нема потврда за сумата која ќе биде платена.

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе