Ла Лига

Асистенција на Барди, но Хуанми со хет-трик му донесе победа на Бетис (ВИДЕО)

Леванте доживеа уште еден пораз во Ла Лига, овојпат со 3-1 на гостувањето кај Бетис, Хуанми беше херојот на домаќините откако постигна три гола. 

Леванте добро го почна мечот, поведе уште во седмата минута кога по асистенција од Барди, Мустафи постигна гол за водство од 1-0.
 
Предноста на Леванте траеше се до 54. минута кога Хуанми постигна гол за израмнување на 1-1.
 
Тој погоди и во 63. и 78. минута за негов хет-трик и победа на Бетис од 3-1.
 
Леванте е последен на табелата и се уште нема ниту една победа.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе