Интер

Артуро Видал се договорил со Интер, Конте го добива посакуваното засилување

Информациите од Италија велат дека Интер и Видал постигнале договор за личните услови, останува уште клубовите да си подадат рака. 

Антонио Конте одамна посакува да го види Видал во Интер, поради него нероазурите се откажаа од талентираниот Тонали.
 
„Корере дело Спорт“ пишува дека Интер и Видал се договориле за двегодишна соработка со опција за уште една дополнителна сезона.
 
33-годишниот фудбалер би имал плата од 6 милиони евра по сезона.
 
Претставниците на Видал се обидуваа да издејствуваат раскин на договорот со Барселона, но Интер не сака повеќе да губи време и подготвен е да плати обесштетување кое не би требало да е високо.
 

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе