Премиерлига

Арсенал со убедлива победа се врати на врвот (ВИДЕО)

Арсенал само за кратко му ја препушти лидерската позиција на Манчестер Сити, топчиите со убедливи 3-0 победија на гостувањето кај Брентфорд. 

По поразот во дербито против Манчестер јунајтед, Арсенал им се врати на победите и тоа на убедлив начин.
 
Серијата погодоци денеска ја отвори Салиба со гол во 17. минута од натпреварот, а десет минути подоцна Габриел Жесус зголеми на 2-0.
 
По само четири минути игра во вториот дел, новото засилување Виеира даде гол со кој ги постави конечните 3-0.
 
По седум одиграни кола Арсенал е прв со 18 бодови, еден повеќе од Манчестер Сити и Тотнем.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе