Вакво нешто не се гледа секој ден

Арсенал даде гол додека Де Хеа лежеше, чуден гол на Олд Трафорд (ВИДЕО)

Арсенал поведе во дербито со Манчестер јунајтед благодарение на еден чуден гол на Смит Роу. 

Де Хеа се жалеше на повреда, лежеше на гол линијата кога топката помина во неговата мрежа.
 
ВАР ја прегледуваше снимката, но немаше причина да го поништи голот бидејќи судирот на Де Хеа беше со свој соиграч.
 

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе

Платформата е формирана на 9 мај 2018 година во рамките на проектот на УСАИД, во која се вклучени 4 комори за да се зајакне јавно-приватниот дијалог во процесот на подготовка на донесување закони и други прописи поврзани со работењето на бизнисот.

повеќе