СП 2022

Аргентина го објави составот за Светското првенство, Дибала ќе оди во Катар

Пауло Дибала е повикан меѓу фудбалерите за настап на Светското првенство во Катар, фудбалерот на Рома ќе биде подготвен за настап на Мундијалот. 

Дибала се тркаше со времето за да биде подготвен за настап на Светското првенство, тој денеска се врати на тренинзите на Рома и можеби ќе биде и во составот за дуелот со Торино. Но, за него најважно е што ќе биде дел од селекцијата на Аргентина на Мундијалот.
 
Состав на Аргентина за СП:
 
Голмани:
Емилијано Мартинез
Жеронимо Руљи
Франко Армани
 
Одбрана:
Нахуел Молина
Гонзало Монтиел
Кристијан Ромеро
Херман Пецеља
Николас Отаменди
Лисандро Мартинез
Маркос Акуња
Николас Таљифико
Хуан Фојт
 
Среден ред:
Родриго Де Пол
Леандро Паредес
Алексис Мек Алистер
Гуидо Родригез
Алехандро ГОмез
Енцо Фернандез
Ексекиел Паласиос
 
Напад: 
Ангел Ди Марија
Лаутаро Мартинез
Хулијан Алварез
Николас Гонзалез
Хоакин Кореа
Пауло Дибала
Лионел Меси
 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе