Реал Мадрид

Анчелоти не може да смета на дури 11 фудбалери за дуелот со Атлетик Билбао

Реал Мадрид вечерва му гостува на Атлетик Билбао, а Карло Анчелоти ќе мора да го крпи составот поради многуте отсуства.

Поради коронавирус Анчелоти од претходно знаеше дека нема да може да смета на Модриќ, Марсело, Родриго, Бејл, Асенсио и Лунин, кои го пропуштија и дуелот со Кадиз.

Но, на листата на позитивни се приклучија и Давид Алаба и Иско, и тие ќе го пропуштат дуелот против Атлетик Билбао.

Но, тоа не се сите отсутни, поради мала повреда нема да биде во комбинација ниту Дани Карвахал, а Дани Себаљос уште не е подготвен по повредата на зглобот. 

Нема да игра ниту Касемиро кој е суспендиран.

Тоа значи дека Азар повторно ќе добие шанса да го почне натпреварот, а како централен дефанзивец се очекува да стартува Начо Фернандез.

Составот на Реал Мадрид за вечерва кој го предвидуваат шпанските медиуми: Куртоа, Менди, Милитао, Начо, Васкез, Камавинга, Крос, Валверде, Винисиус, Азар и Бензема.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе