По одличната партија против Сосиедад

Анчелоти: Јовиќ е добар напаѓач, не е лесно кога не играте

Јовиќ синоќа беше херојот на Реал Мадрид, со гол и асистенција донесе победа за својот тим против Реал Сосиедад.

Јовиќ по 20 месеци постигна гол за Реал Мадрид, Србинот доби шанса и конечно ја искористи, а по мечот стигнаа пофалби од Карло Анчелоти.

„Јовиќ е добар напаѓач. Многу е силен. Сакам да му честитам бидејќи не е лесно кога не играте. Ја искористи својата шанса и даде гол. Беше подготвен иако претходно не играше. Во тимот имаме и други момци кои заслужуваат да играат, а не добиле шанса и тоа е мојот најголем проблем“, вели Анчелоти.

Италијанскиот стратег потврди дека Карим Бензема нема да игра во вторник против Интер.

„Карим има проблем. Ќе видиме во наредните неколку дена, но мислам дека нема да биде подготвен за во вторник. За во недела ќе видиме“.

Во недела Реал Мадрид исто така игра големо дерби, во Ла Лига ќе се сретне со градскиот ривал, Атлетико.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе