Добри вести за „кралевите“ пред дуелот со Челси

Анчелоти доби негативен тест, ќе го предводи Реал Мадрид на Стемфорд Бриџ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти утрово добил негативен тест па ќе патува во Лондон и ќе седи на клупата за дуелот против Челси во четвртфиналето од Лигата на шампиони.

Експедицијата на Реал Мадрид вчера пристигна во Челси без Карло Анчелоти, стратегот беше неизвесен поради ковид-19.

Запрашан за отсуството на неговиот колега, Томас Тухел синоќа рече: „Во денешно време, имаме многу помош од технологијата, па тој ќе може да дава инструкции и постојано ќе биде во контакт со играчите и персоналот, но секогаш е подобро кога имате директно влијание. Сите тренери сакаат да бидат во центарот на собата и да бидат дел од групата, постојано да комуницираат и не само со зборови, туку и со чувства, на пример со насмевка“.

„Се надевам дека ќе биде дел од натпреварот. Имам информации дека ќе се обиде да пристигне утре (денес) вечер. Лично се надевам дека ќе успее. Тој е голем тренер и ќе биде убаво доколку стои покрај аут линијата на ваков натпревар“.

Предвидувањата на Томас Тухел се остварија, медиумите од Шпанија пренесуваат дека Карло Анчелоти утрово добил негативен тест и ќе патува во Лондон.

Тој со денови немал симптоми, се чувствува добро, па ќе го предводи Реал Мадрид на Стемфорд Бриџ.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе