Луд потег на нашиот фудбалер

Алиоски им аплаудираше на картонските навивачи, фановите на Лидс полудеа на твитер (ВИДЕО)

Џани Алиоски повторно е во центарот на вниманието на навивачите на Лидс, не само што даде гол, тој ги погоди и со еден потег кој го направи по завршувањето на мечот. 

Алиоски во игра влезе во второто полувреме и во 55. минута даде гол. Голот го прослави праќајки им бакнежи на картонските навивачи.
 
 
Но и кога заврши мечот додека сите одеа во соблекувалната тој остана на теренот и им аплаудираше на замислените навивачи. Овој момент ги погоди вистинските фанови на Лидс кои од своите домови го следеа мечот. Тие буквално полудеа на твитер за потегот на Џани.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе